Останній фільм:

Чорна сорочка (2015) - наше рідне

Чорна сорочка (2015) - наше рідне
Чорна сорочка (2015) - наше рідне

Жанр: Поетичне кіно
 

Країна: Україна

Кінокомпанія: Відеостудія імені Івана Миколайчука
 

Режисер: Євген Козак
 

Актори: Ірина Голуб

Сюжет:

Присвячуємо бою під Крутами (29 січня 1918 р.). Пам’яті Українських Січових Стрільців, Холодноярської республіки, армії Махна, воїнів Української Повстанської Армії, воїнів АТО.

... У кінці сорокових років у карпатському селі темної ночі постукали у віконце хатини повстанці з Української Повстанської Армії під проводом генерала Романа Шухевича – і просили господаря прийняти на лікування пораненого товариша. Сім'я прийняла бійця. Його сховали у стодолі на сіні. А щоб ніхто в селі про це не здогадався, їсти йому носила маленька дівчинка, донька господаря. Їй було 11 чи 12 років... Коли хлопець одужав і зібрався повертатись до лісу, то залишив дівчинці на згадку свою чорну вишиту сорочку і сказав: "Як виростеш і народиться в тебе син, подаруй цю сорочку йому – нехай носить і пам'ятає про нас"... І вона виконала заповіт повстанця. Вперше її син одягнув ту чорну повстанську вишиванку, коли йшов на площу Ринок, де того дня вперше після радянських часів у Львові було піднято синьо-жовтий прапор.

"...Я попросив показати мені ту сорочку. Бабуся принесла... Чорного кольору сорочка, вишита гарячими кольорами: жовтими, червоними... І коли я тримав у руках ту сорочку, така енергія і сила від неї... Я на другий день написав пісню. І в тій пісні якраз та історія викладена. Пісня називається "Чорна вишиванка..."
(Олександр Шевченко)


Тривалість: 00:05:20

Поділіться:

Дописати коментар

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2016-2017. Кіно українською онлайн - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Powered by Blogger